Аукціони лісу в електронній системі Прозорро

Восени 2019 року уряд України ухвалив рішення про те, що з 1 лютого 2010 року всі великі торги лісом мають проходити на відкритому порталі Прозорро. Мінімальний об’єм деревини, який можна виставити на продаж має складати 150 кубометрів.

Кабінет міністрів України видав відповідну постанову, в якій описані всі деталі процесу торгів лісом. Головна мета такого задуму – зробити продажі великих об’ємів лісу повністю прозорими, відкритими та доступними для громадськості. Реалізувати ідею можна на порталі Прозорро, де висвітлюється вся інформація, що стосується окремих аукціонів.

Особливості торгів лісом у системі Прозорро

Для того, щоб взяти участь у торгах не достатньо зайти на канал порталу, необхідно пройти реєстрацію на sale.ueex.com.ua одному з акредитованих майданчиків системи. В переліку порталу таких майданчиків близько 50. Найкраще реєструватися на Українській Енергетичній Біржі, яка займає провідні позиції серед інших бірж.

Продажі на Прозорро визнали й фахівці Європейської Бізнес Асоціації, адже аукціони, що вже відбулися, довели, що це водночас зручно і просто. На порталі можна не тільки продавати, а й здавати майно в оренду. Від початку співпраці з електронною системою держава вже отримала прибутку понад 23 млрд гривень.

Шість тижнів реалізації деревини на Прозорро принесли підприємцям більше 35 млн. гривень. Найбільше прибутку отримали наступні господарства:

  • Кам’янське – 5,1 млн грн;
  • Малинське – 4,1 млн грн;
  • Маневицьке – 3 млн грн;
  • Коростенське лісомисливське господарство – 2,2 млн грн;
  • Народницьке спеціалізоване лісове господарство – 1,8 млн грн.

Всього за ці декілька тижнів на онлайн-майданчику було продано було продано більше 33 тис. кубометрів лісу-кругляку з усієї України. Користувачі, які вже мають досвід співпраці з Українською Енергетичною Біржею залишаються задоволені і говорять, що такий спосіб проведення торгів дає шанси всім охочим купити необхідну сировину, а не тільки обраним, як це було раніше. Адже, всі пам’ятають закриті аукціони, до яких підприємцям середнього та малого бізнесу просто не було навіть доступу.

Зараз достатньо вміти оперувати інструментами сайту УЕБ, щоб стати учасником актуального аукціону. Навігація майданчику достатньо проста, проте при виникненні питань можна звертатися до менеджерів за вказаним номером телефону, які зможуть відповісти на всі питання, що вас цікавлять, нададуть корисні поради.

Як перемогти в аукціоні лісу онлайн

Стати учасником аукціони ще не достатньо, щоб почати отримати прибуток. Бажаючих продати свою сировину так само багато, як покупців. Тому необхідно професійно і виважено підійти до цієї справи. Фахівці Української Енергетичної Біржі радять, на що в першу чергу треба звернути увагу, щоб саме ваш товар обрав покупець. Ось кілька порад для реалізаторів продукції:

  • вміння правильно описати свій лот збільшить шанси виграти вдвічі. Чим більше інформації ви надасте по тому товару, який хочете реалізувати, тим більше потенційних покупців він зацікавить;
  • сортування товару по окремих лотах за характеристиками лісу: породою, сортом, діаметром і т.д..

Якщо ви реєструєтеся на майданчику sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale в якості покупця, зверніться до фахівців, вони вам допоможуть зорієнтуватися серед безлічі пропозицій, які є на порталі. На офіційному YouTube-каналі УЕБ можна знайти детальні інструкції, які допоможуть опанувати інструменти сайту, щоб якомога швидше стати учасником аукціону. Підписавшись на «розумний» Telegram-бот та еmail-розсилку, ви будете в курсі усіх новинок порталу Прозорро.

Не втрачайте свій шанс, робіть перший крок до розвитку свого бізнесу уже зараз. Адже, співпраця з УЕБ допоможе вам стати більш успішним та конкурентоспроможним у сфері торгівельного бізнесу.