Аукціон необробленої деревини – візьміть участь у ТБ УЕБ

Проведення аукціону з продажу необробленої деревини в електронній системі Прозорро.Продажі допоможе вийти з тіні ринку.

Зміни нинішньої процедури проведення аукціону з продажу лісозаготівельної деревини було ініційоване Міністерством енергетики та охорони навколишнього середовища. Спільно з Прозорро план ведення електронної торгівлі необробленою деревиною став потужним поштовхом, обумовленим незліченними твердженнями про непрозорість та неефективність на поточному ринку деревини.

Тепер клієнти сайту ueex.com.ua можуть взяти участь в аукціоні, де круглий ліс формується лотами від 150 кубічних метрів або більше, або коли бюджет аукціону перевищує 200 тис. грн. Новий закон передбачає, що будь-який аукціон необробленої деревини проводитиметься із збільшенням ціни. Якщо аукціону не відбулося, організовується повторний аукціон, на якому попередня ціна негайно знижується. Водночас слід зазначити, що бюджет аукціону з продажу деревини, що проводиться вдруге, не повинен перевищувати собівартості необробленої деревини, що виставляється на ній.

Всього за півтора місяці від продажу необробленої деревини на електронних аукціонах Prozorro.Sale лісове господарство України отримало близько 36 млн. грн. виручки. На прозорих аукціонах з продажу лісоматеріалів (їх було понад 4000) було продано 1 млн. кубометрів лісоматеріалів. Лідерами продажів стали лісозаготівельні підприємства Житомирської (9 700 000 грн.), Волинської (6 200 000 грн.) Та Черкаської (5800 000 грн.) областей.

Електронні торги з продажу деревної сировини на веб-сайті ueex.com.ua

Будь-який аукціон з продажу необробленої деревини, що проводиться в системі Prozorro.Sales, забезпечує здорову конкуренцію між учасниками, що є запорукою формування об’єктивних ринкових цін. Спочатку механізм Прозорро був створений як ефективний засіб боротьби з корупцією, а сьогодні він надзвичайно ефективно працює над ліквідацією незаконних схем та тіньових угод.

Електронна платформа Української енергетичної біржі гарантує своїм замовникам чесну та відкриту участь в аукціоні з продажу необробленої деревини. На веб-сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-vzyati-uchast-na-tb-u/ кожен може дізнатись про результати аукціонів, а також відстежити їхній хід.